Testy IVPT: Zastosowanie w produktach kosmetycznych

Tematem najbliższego webinarium firmy Teledyne Hanson w dniu 29.11.2022 będą techniki badania wchłaniania i dyfuzji transdermalnej substancji będących składnikami produktów kosmetycznych.
Udział w 45-minutowym wykładzie pt. „In Vitro Permeation Testing (IVPT): Application to Cosmetic Products”, prowadzonym w języku angielskim jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Po wykładzie przewidziano możliwość zadawania pytań.
Poniżej podajemy szczegółowy harmonogram webinarium:

Europe

14:00 / 2 PM CET
7:00 AM in CST (US and Canada)

The Americas

20:00 / 8 PM CET
1:00 PM in CST (US and Canada)

Asia/PacRim

3:00 / 3:00 AM CET, 30 November
8:00 PM in CST (US and Canada)

REGISTER REGISTER REGISTER

 

Wykładowcą tego webinarium będzie Hanan Osman-Ponchet, założyciel i dyrektor generalny PKDERM oraz ekspert w dziedzinie testów IVPT.

Podczas wykładu zapoznają się Państwo jak, kiedy i w jakim celu wykonywać testy IVPT w Waszym laboratorium, jakie są różnice między testami farmaceutycznymi i kosmetycznymi oraz jakie środki ostrożności należy podjąć podczas wykonywania badań IVPT. Testy IVPT przeprowadza się przy użyciu komór dyfuzyjnych typu Franza, zgodnie z OECD GD 428 i SCCS/1358/10. Wyniki otrzymane przy użyciu tego prognostycznego modelu in vitro są istotne dla oceny bezpieczeństwa składników kosmetycznych i wykorzystuje się je podczas opracowywania sekcji narażenia i profilu toksykologicznego w raporcie bezpieczeństwa produktu kosmetycznego (RBPK) zgodnie z wymogami rozporządzenia UE 1223/2009 dotyczącego kosmetyków.